Rozloučení s předškoláky

V pátek 26. 6. 2020 proběhlo zejména v důsledku koronavirové pandemie netradičně také Rozloučení s našimi předškoláky. Do prvních tříd ZŠ nastoupí po prázdninách 12 dětí z naší školy. Dlouho jsme přemýšleli, jak jim vrýt končící „mateřské“ období do paměti, až jsme se nakonec rozhodli pro akci se zážitky jako hrom… že se hrom bude ozývat jsme ale neplánovali… Předškoláci byli pozváni do MŠ na 19.00 hod., kdy si po krátkém úvodním slovu začali chystat slavnostní hostinu, poté se nám všichni předškoláci představili se svými aktovkami či batohy. Představení jsme ukončili společným tancem za tónů písně Pátá… Od 20.00 bylo na programu divadelní představení O červené Karkulce trochu jinak v podání pedagogického týmu naší školy. Místo babičky měla Karkulka žabičku, které místo dárku nesla párek v badmintonovém košíčku… Naprostý klid během představení a ohromný potlesk na jeho konci značily úspěch celé scény. Cca ve 20.30 hod. začala společná hostina, kde děti snědly a vypily, co si vyrobily. Po hostině následovala ještě baterková show a prohlídka potemnělých prostor školy osvětlených pouze baterkami dětí, a to včetně školního sklepa a půdy. V úmyslu jsme ještě měli hromadnou noční vycházku všech směrem k domovům dětí, ovšem bouřlivé počasí tento poslední bod programu zhatilo. Většina dětí se domů tedy dostala auty. Jako vzpomínku na léta strávená v MŠ si děti odvážely knihu Petra Horáčka O myšce, která se nebála s věnováním a „školkovské“ tričko. Více ve fotogalerii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *