Nemocnost v MŠ podruhé

V návaznosti na velmi aktuální a neustále problematické téma infekčních a parazitárních onemocnění u dětí v mateřských školách absolvovali zaměstnanci naší MŠ seminář zaměřený na tuto problematiku, a to zejména na zákonné možnosti odmítnutí převzetí evidentně akutně nemocného dítěte do MŠ.
Součástí semináře akreditovaného MŠMT je také distribuce Informační brožury pro rodiče, kterou zasílám v příloze tohoto e-mailu, stejnou brožuru budete mít pro domácí potřebu připravenou v košících v šatnách.
Chtěla bych vás touto cestou upozornit, že od následujícího týdne, tzn. od pondělí 25. 2. 2019 bude naše MŠ a její zaměstnanci znění brožury důsledně dodržovat.
Další přílohou tohoto e-mailu je tabulka nemocí, ve které je stručně shrnuto, kdy dítě s ohledem na jeho zdravotní stav do MŠ může a kdy nikoliv.
Veškeré informace k nemocnosti dětí budou k dispozici vždy také na nástěnce MŠ.
Dále bych chtěla požádat rodiče dětí – alergiků, aby MŠ poskytli písemnou lékařem potvrzenou informaci o jejich alergii (projevech, období apod.). Bez příslušného odborného potvrzení může být projev alergie pedagogy vnímán jako infekční onemocnění dítěte, což je neslučitelné s pobytem v MŠ (§ 22 odst. 3 Školského zákona).
Poslední přílohy e-mailu tvoří fotografie s oznámením rodičům, co mají dělat v případě výskytu daného onemocnění.

Brožura pro rodiče1

Brožura pro rodiče2

TABULKA S ONEMOCNĚNÍM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *