MŠ se po druhém pozitivním výskytu COVID-19 znovu otevře 23. 11. 2020

Vážení rodiče,

jak už jistě víte, naše MŠ je v karanténě pro výskyt onemocnění COVID-19. Karanténní opatření byla nařízena KHS pro výskyt nemoci u pedagogické pracovnice, následně prodloužena pro pozitivitu u dalších dvou nakažených (pedagog, dítě). Z tohoto důvodu je MŠ Veselíčko uzavřena až do 20. 11. 2020, provoz bude znovu zahájen v pondělí 23. 11. 2020.

Kolem karantény se vyskytlo mnoho nejasností, které pramení hlavně z nejednotných informací podávaných Cool centry, KHS, pediatry a obvodními lékaři k jednotlivým osobám v karanténním režimu. Situace kolem pandemie COVID-19, karantény a nouzového stavu je pro všechny občany naší země velmi složitá, náročná a mnohdy nepřehledná. Během uzavření MŠ jsem řešila mnoho telefonátů s rodiči, KHS, pediatry a Cool centrem, které má na starosti trasování a informace se lišily. 

Po 9. 11. 2020 8:00– tel. KHS, situaci posoudíme, prosíme o tel. kontakty na zákonné zástupce, dáme vědět, zda půjdete do karantény.                             

Po 9. 11. 2020 10:00– všechny pracovnice školy i děti, které přišly do styku s nakaženou osobou musí do karantény a podstoupit testy, nemusíte nikoho kontaktovat, my si rodiče obvoláme.

Út 10. 11. 2020 9:00– matka dítěte mi oznámila, že po konzultaci s pediatrem nemusí nechat své dítě natestovat, stačí 14-ti denní karanténa.

Út 10. 11. 2020 9:30– matka dítěte, která nechtěla své dítě natestovat mi oznamuje postup KHS, kdy se s ní nikdo nebavil, test jí přikázali s komentářem pokud test s dítětem nepodstoupí, bude to považováno za zanedbání povinné péče.

Út 10. 11. 2020 9:45– telefonát s KHS jak dále informovat rodiče. Výsledek- test je povinný.

St 11. 11. 2020– telefonát s dětským pediatrem, test je povinný bez možnosti výběru, přeposlání emailu rodičům s příslušným dokumentem.

St 11. 11. 2020– tel. s matkou dítěte, naše dítě na test nepůjde.

Čt 12. 11. 2020– tel. KHS kontakt s nakaženou osobou dne 9. 11. 2020, všichni přítomní znovu na test, prodloužení karantény.

Pá 13. 11. 2020– tel. s pracovnicí MŠ a následně s matkou dítěte, nový test není potřeba, když v tomto týdnu již proběhl a je negativní (info z Cool centra a dětského pediatra).

Pá 13. 11. 2020– můj tel. na KHS s dotazem jak dále postupovat. Informace KHS – test je potřeba opakovat, ale řiďte se pokyny lékaře.

Toto je jenom zlomek telefonních rozhovorů, které jsem v průběhu karanténních opatření řešila. Z toho je vidět, jak nejednotný přístup je ze strany KHS i lékařů. Já jako ředitelka MŠ nejsem kompetentní rozhodovat o karanténních opatřeních týkajících se pandemie COVID-19, i pro mě je a byla celá situace velmi nepřehledná. Znovu tedy apeluji na zodpovědnost každého z nás a na ohleduplnost vůči druhým. 

S přáním, abychom se brzy všichni zase potkávali v normálním životě bez omezení zdraví Keilingová Vladislava, ředitelka MŠ 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *