Distanční výuka 19.- 23. 10. 2020

Distanční výuka pro předškoláky je tento týden zaměřena na „Skřítka Podzimníčka“ a uspávání Země. Všechny aktivity mají dětem přiblížit to, co se děje na podzim v přírodě, proč padá listí a proč se země a některá zvířátka ukládají k zimnímu spánku.

Obsah této výuky zveřejňujeme také prostřednictvím webového příspěvku, aby si některé aktivity mohly vyzkoušet i mladší děti.

„Skřítek Podzimníček

Motivační příběh „Skřítek Podzimníček“ k přečtení třeba po obědě před odpočinkem

  • Popovídat si o tom, z čeho se vaří povidla a co to povidla jsou (případně ochutnávka, máte-li doma) a nebo společné pečení nějaké povidlové dobroty.
  • Grafomotorika, vaříme povidla, potřebujete jen papír a tužku a postupovat podle návodu.
  • Nasbírat si barevné listy při procházce venku, vložit na pár dní do knihy a vylisovat.
    Z barevných listů si vytvořit skřítka Podzimníčka podle předlohy.
  • Naučit se společně básničku o „Podzimníčkovi“, popovídat si o tom, proč na podzim padá listí a Země se ukládá k spánku.

„Milí skřítci podzimníčci,

ze stromů už padá listí,

chystejte si na zimu

lístečkovou peřinu.“

  • K odpočinku – „Pohádka Jak Křemílek a Vochomůrka vařili povidla.“
  • Počasí na podzim, písnička „Prší, prší jen se leje“, zazpívejte si společně třeba při procházce nebo při odpoledním hraní.
  • Pokud máte doma nebo na zahradě jakékoliv podzimní plody, zahrajte si s dětmi na to, jak si skřítek dělá zásoby na zimu a zkuste s dětmi spočítat, kolik kterých plodů máte nachystáno (např. dvě jablka, tři švestky, pět kaštanů apod.) a porovnávejte, čeho je více, čeho méně, čeho stejně. Pro představu: pracovní list.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *