Čertíkovský den

V pátek 29. listopadu 2019 proběhl v naší škole Čertíkovský den. Děti i s učitelkami byli celé dopoledne přestrojeni za čerty a čertice. Společně si tak již o týden dopředu užili čertovských radovánek. Den začal ranním čertovským vyráběním čertů a čertic z rolek od toaletního papíru, následovala čertovská omalovánka a program pokračoval zpěvem a tancem všech čertů a čertic za líbezného zvuku tahací harmoniky. Poté jsme si všichni na sále kulturního domu společně čertovsky zacvičili. Po svačině následoval hlavní program dne, a to čertovské čarování s ohněm. Děti se tak mohly na vlastní oči přesvědčit, co hoří a co nikoliv. Zmožení čerti a čertice se na závěr občerstvili pekelně červenou limonádou a ochutnaly čertovsky pálivé lupínky, potom nezbývalo nic jiného, než se jít ven vysmradit. Více ve fotogalerii.