Beseda s knihovnicí 2018

Ještě v rámci měsíce března – měsíce knihy se v naší škole uskutečnila beseda s paní knihovnicí Leou Zedkovou. Poutavě dětem vyprávěla nejen o knihách-leporelech, se kterými se děti setkaly už jako malá mimina, ale také o knihách, se kterými se, poté, co se naučí číst, budou setkávat. Mluvilo se i o knihách naučných-encyklopediích nebo o knihách s básničkami-básnických sbírkách. Děti se dozvěděly, že původcem knihy není jen její autor, ale důležitý, zejména pro ně, je i ilustrátor, tedy člověk, který maluje k psanému příběhu či pohádce obrázek. Paní knihovnice připomněla dětem správné chování ke knihám i jejich označení v knihovnách, přečetla úryvky z přinesených knih. Na závěr besedy byly děti obdarovány záložkou, kterou si mohou doma vložit do Vámi právě rozečtené knihy. Více ve fotogalerii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *