Beseda s knihovnicí 2018

Ještě v rámci měsíce března – měsíce knihy se v naší škole uskutečnila beseda s paní knihovnicí Leou Zedkovou. Poutavě dětem vyprávěla nejen o knihách-leporelech, se kterými se děti setkaly už jako malá mimina, ale také o knihách, se kterými se, poté, co se naučí číst, budou setkávat. Mluvilo se i o knihách naučných-encyklopediích nebo o knihách s básničkami-básnických sbírkách. Děti se dozvěděly, že původcem knihy není jen její autor, ale důležitý, zejména pro ně, je i ilustrátor, tedy člověk, který maluje k psanému příběhu či pohádce obrázek. Paní knihovnice připomněla dětem správné chování ke knihám i jejich označení v knihovnách, přečetla úryvky z přinesených knih. Na závěr besedy byly děti obdarovány záložkou, kterou si mohou doma vložit do Vámi právě rozečtené knihy. Více ve fotogalerii.